Değerli dostlar hepinize selamlar saygılar sunuyorum...

4 mart günü, şehzadeler de bu derneğin açılışına bende davetliydim.
Davet için, beni arayan dernek başkanımız gönül insanı hemşerim Danyal Bey ve Şehzadeler İYİ Parti meclis üyesi adayımız Ercan Çetinkaya beyefendiye teşekkür ederim.

Bu açılışa çok insan katılmıştı.
İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik.
İYİ Parti Şehzadeler Başkan Adayı Ahmet karadağ, ekibi ile ordaydı.
Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, belediyeyi temsilen.
Güzel bir ortamdı.
Gelelim bu açılışa damga vuran asıl harekete.
Benim gözümden kaçmayan bir hareket, beni çok etkiledi ve hayran bıraktı, hareketi izledim.
Ama orada bulunan çok insanın dikkatini çekip çekmediğini bilemem, ama Bendeniz, çok iyi gözlemci araştıran protokol ve diploması yanı olan biriyim bu da bana yaptığım görevlerden devletimin büyüklerinden aldığım eğtimden kaynaklı durumdur. Gerçekten zarif, naif, aynı zamanda asil bir davranış idi.

Bilindiği üzere Yunusemre CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı, Semih Balaban Bey de bu açılışa katıldı. O da bütün ekibi ile oradaydı.
O da Ahmet Karadağ gibi içten samimi davranışları ile bilinen bir siyasetçi.
Semih Bey her zaman kibardır seçim süreci ile alakalı değil yapısı öyle.
İnsan ayrımı yapmadan mütevazı bir yapısı ile seçim çalışmasında bile Mercedes, Volvo arabası yok. Sıradan bir arabayla gezer. Yanındaki arkadaşlarının hangisi yakında ise o arabaya biner ve çalışmasına başlar. Asla ve asla gösterişten uzak müslümanların olması gereken türden mütevazı insan. Bazıları gibi arabasına gizli çakar takıp şov peşinde olmayan Anadolu insanı.

Hatta geçen takıldım başkanım çok şıksınız dedim güldü ve on yıl önceki ceketim dedi.
Hakaten baktım üç düğmeli o yılların modası.

Neyse konuyu dağıtmadan asıl mevzuya gelelim.
Bu açılışa önceki dönem CHP Yunusemre İlçe Başkanı Avukat Yalçın Arcak da bu açılışta idi.
Yalçın Bey'le selamlaştık dedi ki Semih Balaban başkanımızı bekliyorum dedi. Çok hoşuma gitti, işte siyaset bu inanmışlık bu siyasi saygınlık bu dedim ve her ikisininde davranışından etkilendim hayran kaldım.
Kongrede ikisi arasında bir kırgınlık olmuştu, biliyorum ama ne yaptılar birleştirici bir durumda bu ortamı sağladılar veya büyükleri il başkanlığı her kim yaptıysa süper bir davranış. Şimdi el ele vermiş Yunusemre'yi nasıl kazanırız diye çalışıyorlar.
Tebrik etmemek elde değil. Bu da CHP'nin nasıl köklü parti olduğunu gösteriyor. Diğer partilerdeki cıbıllara örnek olur.

Sıra bu ortamda toplu fotoğraf çekimine geldiğinde protokol dediğimiz o elit insanlar fotoğrafıdır. Şahsım olarak sevmem halktan kopuk fotoğrafları ama moda olmuş ayrı bir şey. 
Semih başkanda o fotoğraf çekiminde müdahale ederek, Yalçın başkanım sende gelmelisin sen bizim başkanımızsın, kıymetli değerimizsin diyerek müdahale ve davet etti gel lütfen deyip o kareye dahil etti .

Çok büyük davranış, Yalçın Başkan da mutlu oldu olay bitti toplum nezdinde benim gibi düşünenler etkilenmiştir. Düşünmeyip kaçıranlar bu yazıyı okuyanlar etkilenip evet diyeceklerinden eminim.

Siyaset böyle hareketlerle böyle kişilerle sevilir. CHP bu yüzden Yunusemre'de şanslı gözüküyor.

Darısı diğer egolu siyasetçilere ama içten değilse sahtecilikle olmuyor.....

Kalın sağlıcakla dostlarım...