Yunusemre Belediye Başkanı Balaban bu kez muhtarları dinledi Yunusemre Belediye Başkanı Balaban bu kez muhtarları dinledi

Manisa’da 2018 Genel seçimlerinde Milletvekili adayı olan Cenk Özatıcı, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tarafından Başkanlık divanından Milli Güvenlik ve Göç Politikaları Başkanı olarak atandı.
27 Kasım 1989’da Manisa’da doğdu. Bilgi Üniversitesinde Siyasal Bilgiler lisans, daha sonra İngiltere’de Sheffield Üniversitesinde Politik Ekonomi alanında yüksek lisans programlarını tamamladı. 2017 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler doktora programını kazandı ve 2023 yılında bu programı tamamlayarak doktor ünvanını aldı. ODTÜ’de yazdığı doktora tezi göç ve güvenlik perspektifinde Türkiyenin Suriye Politikası üzerinedir.
Siyasete lisede Manisa Ülkü Ocaklarında başladı. Üniversite yıllarında İstanbul Ülkü Ocakları’nın çeşitli kademelerinde görevler aldı ve son olarak İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan yardımcılığı görevini yaptı. 2017 referandumuna Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformunda çalıştı. İYİ Parti’nin kuruluşuyla birlikte Gençlik Kolları Kurucu Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2018 yılında İYİ Parti Manisa milletvekili adayı oldu. Daha sonra Sayın Meral Akşener tarafından İYİ Parti Meclis Grup Danışmanı olarak görevlendirildi. Sonraki yıllarda meclisteki çalışmalarının yanı sıra Sayın Tolga Akalın riyasetinde yapılan göç çalışmalarında İYİ Parti’nin Milli Göç Doktrininin yazılmasına katkı sundu.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ