Selçuk Özdağ, Cengiz Ergün'e yüklendi Selçuk Özdağ, Cengiz Ergün'e yüklendi

Manisa Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak, Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ahmet Akçın, Elektrikçiler Odası Başkanı Rıfkı Taşkıncan, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin ile birlikte ziyaret etti. 

Manisa Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, Metin Gençay’a yeni görevinde başarılar dileyerek, özellikle son dönemlerde çırak bulmakta zorlandıklarını ifade etti. Kırlı, çıraklık eğitim merkezlerine daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Whatsapp Image 2024 01 18 At 15.40.50

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, esnaflar olarak milleti eğitim camiası olarak, sivil toplum kuruluşları olarak kısaca toplumun katmerleri olarak mesleki eğitimin, çıraklık eğitimin gelişmesi için birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.

Gençay, organize sanayi bölgelerindeki fabrikalarla işbirliği yaparak meslek liselerine öğrencilerin daha iyi eğitim görmeleri için atölyeler kazandırıldığını ifade etti.

Çıraklık eğitim konusunda işbirliğinin çok önemli olduğunun altını çizen Gençay, bu konuda her türle desteğe açık olduklarını belirtti.

Kaynak: DERYA ÖZTÜRK