Manisa’ya yapılmış olan otomotiv sektöründeki yatırım imzaları bugün atıldı. Sözleşmenin ardından AK Parti Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Manisa’mızın yatırım ve istihdam ile kalkınması, kapılarının dünyaya açılarak küresel ölçekte ulaştığı katma değer başarısının artırılması adına çok önemli bir adım atılmıştır.

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması, Türkiye’de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile Ar-Ge merkezi kuracak.

Ünlü ekonomistler İzmir’de Ünlü ekonomistler İzmir’de

Üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi Manisa’mızda kurulacak ve çalışmalarıyla; ülkemizin potansiyeline son derece önemli katkılar sunarak yükselen başarı grafiğimize ivme kazandıracaktır.

Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor; Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere uzun zamandır yakından takip ettiğimiz bu devasa yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Manisa’ya 1 Milyar Dolarlık Yatırımın Imzaları Attıldı (2) 

Kaynak: HABER MERKEZİ