Üzen, yaptığı açıklamada, özellikle frekansta sinyal kısıtlamasının getirildiğini bu durumun özellikle Ege Bölgesi ve Manisa’da sinyalin zayıf geldiğini kaydetti.

Muradiye'ye yeni hizmet binası müjdesi! Muradiye'ye yeni hizmet binası müjdesi!

 Manisa Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Üzen, bugün oynanacak olan maçın şifresiz olarak TRT’den izlenilmesi için gerekli frekans ayarlarının yapılması gerektiğini söyledi.


Üzen,

“UEFA'nın aldığı karar gereği frekansları ülke sınırlarını aşan yayıncı kuruluşlar EURO 2024 maçlarının başlamasıyla şifreli yayına dönüş yapıyor. EURO 2024 maçlarını izlemek için uydu alıcısı üzerinden ayarlar ve kurulum bölümünden frekans güncellemesi yapılması gerekiyor.

Bugün oynanacak olan Türkiye Avusturya maçını şifresiz TRT’den seyredebilmek için uydu alıcılarınıza 11794 dikey 30.000 frekansı girilmesi gereklidir.

Şifresiz TRT yayınının Ülke sınırlarını aşmaması ve şifresiz Avrupa’dan seyredilmesini engellemek amacı ile frekansta sinyal kısıtlaması getirildi. Özellikle Ege bölgesi ve Manisa ülkemizin batısında olması nedeniyle sinyal zayıf gelmektedir.” dedi.

Muhabir: RESULENUR KANTAR