Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi'nde öğrenciler ramazan geleneğini okullarında yaşatıyor. Okulda hazırlanan ramazan ayı köşesi ilgi odağı olurken, öğrencilerden biri de davul eşliğinde maniler söyleyerek bahşiş topladı.

Semih Balaban, makamında ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor Semih Balaban, makamında ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor

Sarıgöl Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Hülya Çetin Yıldız ve öğrenci yurdu müdür yardımcısı Nadiye Sert okulda ramazan köşesi hazırladı.

Okulda Ramazan Köşesi Öğrencilerin Ilgi Odağı Oldu (1)

Okulda ramazan davulu

Öğrencilerden birisi de davul ile okulun bahçesinde ve içerisinde eski ramazan manileri söyleyip bahşiş toplarken, topladıkları parayla da şeker ve çikolata alarak hem arkadaşlarına hem de okula gelen misafirlere ikram ediyorlar.

Okulda Ramazan Köşesi Öğrencilerin Ilgi Odağı Oldu (2)

Sarıgöl Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olarak mübarek ramazan ayının önemini hissettirmek ve ramazan ayının maneviyatını yaşatmak için okulda bir çalışma başlattıklarını kaydeden Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Fahri Sarıtaş şunları ifade etti:

"Yurt öğrencilerimizden isteyen öğrenciler her akşam teravih namazına gitmektedir. Okulumuzda her gün sahur ve iftar yemekleri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimize ayrıca şeker dağıtılarak ramazan ayının şeker tadında geçmesini temenni ediyoruz. Ramazan ayı köşesinde de hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilerimiz güzel hatıralarını ölümsüzleştiriyor."

Kaynak: İHA