Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Destan Bulgay, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek’i ziyaret etti. Başkan Bulgay, Zeyrek’e görevinde başarılar diledi.
 

Pazaryeri sorununa dikkat çekti

Pazaryerleri konusuna dikkat çeken Destan Bulgay,

“Manisa’nın kalabalıklığı arttı ama özellikle kendi sektörümüzle ile ilgili Türkiye’nin daha küçük şehirlerinden bile gerideyiz. Nevşehir 2009’da çocuk emzirme ünitesi olan kapalı pazaryeri yapmışken biz hala üzerimize yağmur yağmasın diye, nasıl korunuruz diye düşünüyoruz. Bugüne kadar düşünülmemiş ama sizle beraber inşallah bunları yapacağız” dedi. 

Başkan Durbay personeliyle bayramlaştı Başkan Durbay personeliyle bayramlaştı

“Yoğun bir şekilde çalışıyoruz”

Zeyrek, Manisalılara mahcup etmemek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirerek,

“Görevimiz başlayalı yaklaşık 2 aylık bir süre oldu. Sizlerin de sorunlarını biliyoruz. Seçim döneminde birlikteydik, her şeyden önce kaç yıllardır birlikteyiz. İnşallah en kısa sürede sorunları çözeceğiz” dedi. Ziyarette hayata geçirilmesi planlanan yeni pazaryeri projeleri ile ilgili de görüşmelerde bulunuldu. Eski garajın olduğu bölgede kapalı pazaryeri yapma hedefinin olduğunu kaydeden Başkan Ferdi Zeyrek, Sizin de öngörünüz doğrultusunda altı otopark, üstü pazaryeri ve ortada meydanı olacak.” diye konuştu.  


“Hem siz rahat edin hem de vatandaşlarımız rahat etsin”

Pazar esnafının görüşlerinin önemini hatırlatan Zeyrek,

“Birlikte inceleyelim projeyi. Sonuçta orada siz yaşıyorsunuz. Ben Mimar gözüyle bakarım ama sonuçta tezgah araları, su tesisatları, hatta buradaki kapalı pazaryerine çekebilirsek doğalgaz sobasına kadar çekelim, kışın esnaf da üşümesin vatandaşlar da üşümesin istiyoruz. Böyle nitelikli pazaryerleri yapmak gerekiyor. Ben de pazara devamlı kendim çıkıyorum. Eşim ve çocuklarımla çok seviyorum pazardan alışveriş yapmayı. Hem siz rahat edin hem de vatandaşlarımız rahat etsin” şeklinde konuştu. 

Muhabir: RESULENUR KANTAR