CHP Yunusemre ve Şehzadeler Belediye Meclis Üye adayları listesi açıklandı CHP Yunusemre ve Şehzadeler Belediye Meclis Üye adayları listesi açıklandı

31 Mart yerel seçimlerinin en çok tartışılan şehirlerinden olan Hatay'da Lütfü Savaş’ın adaylığı tartışma konusu olmaya devam ederken Gazeteci Murat Ağırel CHP yönetiminin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Haluk Levent'e teklif götürdüğünü iddia etmişti. 

Kendisine diğer partilerden de adaylık teklifi geldiğini söyleyen Haluk Levent Ahbap başkanı olduğunu ve siyasi bir kimliğe giremeyeceğini belirtti.

CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sanatçı Haluk Levent'e adaylık teklifi götürdüğü iddialarına Levent'ten cevap geldi. Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

"CHP'den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var." ifadelerini kullandı. 

Q W E R T Y U O P L Ş

Kaynak: MELİS BAYRAM