Manisa'nın Sarıgöl ilçesinin Dadağlı köyünde 3 ayrı yerde uzun yıllar öncesinde yapılan göletler ilçenin doğal güzelliğine güzellik katarken, gölet manzaraları ise vatandaşları adeta büyülüyor.

Sarıgöl'deki Göletler Ilçeye Güzellik Kattı (1)


Sarıgöl Dadağlı köyü halkı tarafından geçtiğimiz yıllar içerisinde üç yerde yaptırılan göletler manzaralarıyla dikkat çekiyor. Sarıgöl Dadağlı Mahallesi Muhtarı İlyas Tosun, "Bu göletlerin ne zaman yapıldığını bilen yok. Zamanında hayvan sürülerinin su içmesi için yapılmış olan bu göletlerden mahallemize en yakın olanı Işıklar Mevkiindeki gölettir. Gerçekten de doğal güzelliği insanları mest ediyor." dedi.

Sarıgöl'deki Göletler Ilçeye Güzellik Kattı (3)

CHP Manisa İl Başkanlığı’nın minik başkanları koltuğu devraldı CHP Manisa İl Başkanlığı’nın minik başkanları koltuğu devraldı


Doğa güzelliğine hayran kalan piknikçilerden Serhat Akkaya isimli vatandaş, "Burası gerçekten doğa harikası. Temiz havası ve güzel bir manzarası var. Göletten yansıyan manzara insanı büyülemekte. Ailecek burada hafta sonunda dinlenmenin mutluluğunu yaşamaktayız." diye konuştu.

Sarıgöl'deki Göletler Ilçeye Güzellik Kattı (2)

Kaynak: İHA