31 Mart seçimlerinde CHP’den Şehzadeler Belediye Başkanı seçilen Gülşah Durbay, başkanlığında toplandı. İlk toplantıda katip üyelikleri Aleyna Nihan Akyürek ve Sadık Akçakın yaptı. Kültür Merkezi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Şehzadeler Belediyesi Ilk Meclis Toplantısını Yaptı (9)

Manisa’nın ilk kadın belediye başkanı olarak burada bulunmaktan onur duyuyorum”

Manisa’da meclise başkanlık yapan ilk kadın başkan olarak tarihe geçti Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay,  

“Bir Cumhuriyet kadını olarak Ata’mızın vasiyetiyle kendini bilimle, kültürle donatmış bir Türk kadını olarak tüm dünya kadınlarından önce elde etmiş olduğumuz seçme ve seçilme hakkı sayesinde Şehzadeler ilçemizin ilk kadın belediye başkanı ve Manisa’nın da ilk ilçe kadın belediye başkanı olarak meclisi yönetmekten ve burada bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu vesileyle ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” İfadelerinde bulundu.

Şehzadeler Belediyesi Ilk Meclis Toplantısını Yaptı (8)

“Hangi parti olduğuna bakmaksızın hizmet edeceğime söz veriyorum”

Seçim sürecini de değinen Başkan Durbay, tüm tabuları yıkıldığı bir seçim olduğunu ifade etti. Eski başkan Ömer Faruk Çelik’e teşekkür eden Durbay, 

“Tüm partiler olarak Şehzadeler ilçemizde çok güzel bir seçim süreci yürüttük. Nezaket çerçevesi içerisinde kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, kötülemediği tüm tabuları yıktığımız güzel bir seçim oldu. Biliyorum ki bundan sonra da hep beraber Şehzadeler ilçemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ben tüm Şehzadeler halkı için buradan adil ve şeffaf bir yönetim oluşturacağıma, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğime ve hangi parti olduğuna bakmaksızın tüm vatandaşlarımız için hizmet edeceğime söz veriyorum. Bundan sonrası hepinizin emekleriyle daha önce görev yapmış kurucu başkanımız Ömer Faruk Çelik’e de buradan çok teşekkür ediyorum tüm emekleri için. Bizim amacımız bu bayrağı daha da yukarıya taşımak olacak”  şeklinde konuştu.

İngilizler depremzedeler için pedal çevirdi İngilizler depremzedeler için pedal çevirdi

Şehzadeler Belediyesi Ilk Meclis Toplantısını Yaptı (1)

AK Parti ve MHP isim vermedi

Meclis ilk oturumunda meclis katip üyeliği seçimi yapıldı. CHP’den Aleyna Nihan Akyürek ve Emre Halil Esenkaya seçildi. MHP grubu ise isim vermedi. CHP’den Meclis 1. Başkanvekili Zerrin İşnel ve 2. Başkanvekili Gökay Budak oldu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti grupları ise isim bildirmedi.

Şehzadeler Belediyesi Ilk Meclis Toplantısını Yaptı (2)

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK