Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban’ın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda işçilere verdiği ikramiye sözü için yetkili sendika olan Hizmet İş Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat ve yönetimi ile  protokol imzaladı.

İkramiyelerin 15 – 20 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını vurgulayan Başkan Balaban, her zaman işçi ve emekten yana  olduklarını dile getirdi. 

"Her zaman işçiden yana olduk"

Balaban konu kapsamında yaptığı açıklamada,

Semih Balaban, 70 günü değerlendirdi Semih Balaban, 70 günü değerlendirdi

“Sosyal demokrat dünya görüşümüzün gereği her zaman emekten yana olduk. 1 Mayıs’ta işçi kardeşlerimize 2 bin TL ikramiye sözü vermiştik. Şimdi de protokolünü imzalıyoruz. İşçilerimizin hesaplarına ikramiyelerini 15-20 Haziran tarihleri arasında yatıracağız. Sendika başkanımıza ve işçi kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Protokol sonrasında açıklamalarda bulunan Hizmet İş Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat, yaptığı açıklamada, 

“Göreve geldiği günden bu yana işçinin emekçinin hakkını gözeten Belediye Başkanımız Türkiye’de örnek bir davranış sergilemiştir. Bu anlamda işçi ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de işçiden ve emekçiden yana bir tavırla yanımızda olacağına inanıyorum" ifadelerine yer verdi.  

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK