Zeki Bilgin'den Ekrem Cıllı'ya yaylım ateşi! Zeki Bilgin'den Ekrem Cıllı'ya yaylım ateşi!

Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde 2020 Yılında hizmet vermeye başlayan Sosyal Dayanışma Merkezlerinde (SODAM) bu yıl Ocak ayı itibariyle 111 kursiyer ile hizmet veriyor. 

İki kategoride eğitimler veriliyor

Kursiyerlere Bakanlıkça gönderilen eğitim konularından oluşan, Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vâkıfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan meslek edindirme ve koruyucu önleyici olmak üzere iki kategoride eğitimler veriliyor. 

Sodam’da Kursiyerlere Teşvik Ödemesi Yapılacak (5)

Meslek edindirme eğitimleri; Örgü Bebek, Takı Tasarım, Bilgisayar, Dikiş, Kuaförlük, Kuran Kursu ve okuma yazma eğitimlerini kapsıyor. Koruyucu önleyici eğitim kapsamında ise; devlet-millet kaynaşmasını sağlamak, aile bütünlüğünü tehdit eden unsurlardan korumak, milli ve manevi değerler ile toplumun değer yargılarını muhafaza etmek üzere psiko-sosyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerinin ve toplumsal entegrasyonlarının sağlanması amacıyla yürütülen eğitimler veriliyor. 

Teşvik ödemesi yapılacak

Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda  eğitimlere düzenli katılım sağlayan kursiyerlere sertifika programı düzenlendi. Programa, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Mustafa Kılıç, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Esin Ağırkaya, Kursiyerler ve eğitmenlerin katıldı. . Bu kurslara 3 ay boyunca düzenli katılım sağlayan 30 kursiyere, katılım belgelerinin yanında toplamda 1.800,00-TL teşvik ödemesi yapılacak. 

Sodam’da Kursiyerlere Teşvik Ödemesi Yapılacak

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK