Soma Belediye Başkanı Sercan Okur, seçim vaatlerini yerine getirmeye başladı. Başkan Okur’un ilk icraatı belediye binasına T.C tabelası asma taahhüdünü bugün yerine getirmek oldu.

“Şahsıma en fazla iletilen isteklerden birisiydi”

Seçim öncesi dönemde ve seçildikten sonra en fazla iletilen isteklerden biri olduğunu ifade eden Başkan Okur, “Evet Belediye binamızın en üst katında “T.C. Soma Belediyesi” yazıyor. Türkiye Cumhuriyeti ibaremiz var, ancak bu ibarenin girişte herkes tarafından görülür bir şekilde olmasını istedik. Bu konuda bir çalışma yaptık ve bundan sonra Soma Belediyemizin girişinde “Türkiye Cumhuriyeti Soma Belediyesi” tabelası Somalı hemşehrilerimizi karşılayacak.” şeklinde konuştu. 

Soma Belediyesi'ne 'T.c' Ibaresi Eklendi (1)

“Siyaset bitmiş, hizmet dönemi başlamıştır “

Siyasi ayrım yapmadan hizmet yapacağını vurgulayan Okur son olarak şu ifadelerde bulundu:

“Bu tabii ki, belediye olarak milli ve manevi değerlere verdiğimiz önemi gösteriyor. Bundan sonra da toplumun her kesiminin milli ve manevi değerlerine önem veren, değer veren bir belediye olmaya devam edeceğiz. Siyaset ayrımı yapmadan, memleketçilik, hemşehricilik yapmadan herkesi kucaklamaya devam edeceğiz. Soma Belediyesinde bir dönem kapanmış, yeni bir dönem başlamıştır. Bugün itibariyle siyaset bitmiş, hizmet dönemi başlamıştır. Tüm Somalıların bunu bu şekilde bilmesini istiyorum ve Somalı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 
 

Manisa Barosu’ndan İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Semineri Manisa Barosu’ndan İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Semineri
Muhabir: DERYA ÖZTÜRK