2024’ün zam artışları hız kesmeden sürüyor. Spotify Türkiye bugün abonelik ücretlerine zam yaptı.

Bugün itibarıyla daha önce aylık 39,99 TL olan “Bireysel” abonelik paketi 59,99 TL‘ye çıkarıldı.

Spotify

Daha önce 54,99 TL olan aylık “Duo” paketi için artık 79,99 TL verilmesi gerekiyor.

Daha önce 64,99 TL olan aylık “Aile” paketi 99,99 TL‘ye çıktı.

Öğrenci paketi ise 21,99 TL’den 32,99 TL‘ye çıkarıldı.

Tjtfg

Spotify küçülmeye gitmişti

Şirket bundan önce bir işten çıkarma ile ses getirmişti. Spotify, kısa süre önce CEO Daniel Ek’in açıklaması ile öğrendiğimiz kadarıyla işgücünün yüzde 17’sini işten çıkarma kararı almıştı.

Daha önce de işten çıkarma ile gündeme gelen firma, Ek’e göre spesifik olarak detaylandırılmayan yaklaşan zorluklar nedeniyle küçülmeye gidiyor. “Farkındayım, açıkladığımız en son olumlu yapıdaki gelir raporumuzdan sonra bu boyuttaki bir ufalma birçok kişiye şaşırtıcı derecede büyük gelecek diyen” Ek, aynı zamanda şunları aktarmıştı:

Photoshopla eski raporunu değiştiren kişiye Yargıtaydan emsal karar Photoshopla eski raporunu değiştiren kişiye Yargıtaydan emsal karar

“2024 ve 2025 yılları boyunca daha küçük çıkarmalar yapmayı düşünmüştük. Ancak, finansal hedeflerimiz ile mevcut operasyonel maliyetlerimiz arasındaki uçurumu göz önünde bulundurarak, hedeflerimize ulaşmak için en iyi seçeneğin bu olduğuna karar verdim. Bunun şirketimiz için doğru bir adım olduğuna inanmakla birlikte, ekibimiz için inanılmaz derecede acı verici olacağının da farkındayım.”

Kaynak: HABER MERKEZİ