Kastamonu’da sulama kanalında başı kesilmiş bir ceset bulundu. Jandarma ekiplerince 3 kişi gözaltına alınırken, cesedin baş kısmına ise henüz ulaşılamadı.

Sulama Kanalında Başı Kesilmiş Ceset Bulundu, 3 Kişi Gözaltına Alındı (5)

Polisin 'dur' ihtarına uymadı, sürdüğü motosiklet çalıntı çıktı Polisin 'dur' ihtarına uymadı, sürdüğü motosiklet çalıntı çıktı

Su kanalının altında başı kesilmiş bir ceset buldu

Olay, Merkez ilçesine bağlı Dere köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, terk edilmiş bir araç bulan vatandaşlar, durumdan şüphelenerek ihbarda bulundu. İhbar üzerine köye gelen Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terk edilmiş halde bulunan aracın yakınında su kanalının altına atılmış halde başı kesilmiş bir ceset buldu.

Sulama Kanalında Başı Kesilmiş Ceset Bulundu, 3 Kişi Gözaltına Alındı (4)

Başı kesilmiş cesedin Araç ilçesi İğdir köyünde ikamet eden ve 3 gündür kayıp olan A.Y.’ye ait olduğu tahmin edilirken, jandarma ekipleri Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan soruşturma çerçevesinde Ş.K., N.K. ve E.Ö.’yü gözaltına aldı.

Sulama Kanalında Başı Kesilmiş Ceset Bulundu, 3 Kişi Gözaltına Alındı (2)

Cumhuriyet savcısının ve olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesinin ardından ceset, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin kimliği otopsi incelemesinin ardından kesinlik kazanacak.

Sulama Kanalında Başı Kesilmiş Ceset Bulundu, 3 Kişi Gözaltına Alındı (1)


Öte yandan, jandarma ekipleri iz takip köpeği ve komando birliklerinin de desteğiyle su kanalında bulunan cesedin kayıp baş bölgesini bulmak için aramalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA