Turgutlu Belediyesi, sadece Turgutlu’da yetişen, tadı ve üzerindeki buğusuyla hem Türkiye'de hem de dünyada adından söz ettiren Dumanlı Papaz Eriğinin tanıtımı için “En Güzel Erik Yarışması” etkinliği gerçekleştirecek. Yarışma, 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de Irlamaz Dinlenme Alanı’nda yapılacak.

Adından Söz Ettiren Dumanlı Papaz Eriğinin Tanıtımı Için “En Güzel Erik Yarışması” Etkinliği (1)

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Doğa Kültür Yaşam Derneği (YAŞAMDER) ve işbirliği ile Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği düzenleyecek. Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde; Turgutlu’da yetişen ve lezzetiyle adından söz ettiren Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliği de yapılacak. Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliğinde “En Güzel Erik Yarışması” gerçekleştirilecek.

Dereceye girenlere ödül verilecek

Yarışmada dereceye girenler için birincilik ödülü 2 bin TL mazot, ikincilik ödülü bin TL gübre, üçüncülük ödülü ise bin TL zirai ilaç çeki takdim edilecek. ‘En Güzel Erik Yarışması’na katılmak isteyenler katılımcıların, yarışmaya katılacak oldukları eriklerle birlikte 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de Irlamaz Dinlenme Alanı’nda olmaları istendi.

Adından Söz Ettiren Dumanlı Papaz Eriğinin Tanıtımı Için “En Güzel Erik Yarışması” Etkinliği (3)

“Sadece Turgutlu’da yetişen bu eriğimizi herkese tanıtacağız”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın,

Manisa Dikkat! Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde elektrik kesintisi Manisa Dikkat! Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde elektrik kesintisi

“Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’ni bu yıl beşinci kez YAŞAMDER ortaklığında düzenleyeceğiz. Yerel tohum satışını böylesi takas etkinlikleriyle hatırlatacak, çiftçilerimizi bilinçlendireceğiz. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda bir ilke imza attığımız Dumanlı Papaz Erik Hasadı En Güzel Erik Yarışması’nın ikincisini yapacağız. Gediz Nehri'nin bereketlendirdiği topraklarda sadece Turgutlu’da yetişen bu eriğimizi herkese tanıtacağız. 5 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’mize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA