Turgutluluların kültür ve sanat ile olan bağını güçlendirmek için çalışmalarına devam eden Turgutlu Belediyesi, 14 yaş üzeri çocuk ve yetişkinlere yönelik kurslar düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılacak Manga Kurusunda kara kalem resim, lavi, sulu boya, manga, anime, sanat tarihi, kadraj, içerik ve imgesel eğitimler verilecek. 

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın,

“Turgutlu Belediyesi olarak her yaştan vatandaşımıza kültürel ve sanatsal alanda kendilerini geliştirebilecekleri kurslar düzenliyoruz. Bu kapsamda alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştireceğimiz manga kursuna katılmak isteyen hemşehrilerimizi Atatürk Kültür Merkezimize davet ediyoruz” dedi.

CHP’li Bakırlıoğlu, en düşük emekli maaşını değerlendirdi CHP’li Bakırlıoğlu, en düşük emekli maaşını değerlendirdi

Manga Kursu nedir?

Manga Kursu, Japonya'da doğarak tüm dünyaya yayılmış bir kültürel hazine olan ve animelerin de temelini atan manga isimli çizgi romanları çizmeyi öğretir. Ülkemizde de milyonlarca tüketicisi olan manga eserler üretmek, sanılanın aksine yeterli çizim bilgisi ile mümkündür. Kurs içeriğinde; kara kalem basit desen bilgisi, perspektif ve mekan eğitimi, sinematik kadraj bilgisi ve imgesel eğitimi ve son olarak da manga çevresindeki sanat tarihi dersleri verilir.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK