Ödüllü fotoğrafçı söyleşiye katıldı Ödüllü fotoğrafçı söyleşiye katıldı

Manisa Türk Eğitim Sen ilçe temsilcileri, Türk Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Koray Özgürler başkanlığında eğitimde şiddete dur demek için bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Koray Özgürler başkanlığında  Manisa Öğretmenevinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Başkan Koray Özgürler eğitimde şiddet konusuna vurgu yaptı ve  Türk Eğitim Sen'in  ilçelerde çalışmalarını değerlendirdi. 

"Bayrağı ve milleti için göğsünü siper etmiş vatan sevdalısı eğitim neferleriyiz"

Manisa Öğretmenlerevinde gerçekleştirilen toplantıda Başkan  Koray Özgürler, Türk Eğitim Sen'in her zaman milletimizin  ve devletimizin yanında olan bir milli sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

"Biz, 'Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız' diyerek yola çıkan,  hiçbir provakasyona gelmeyen, her türlü kişisel çıkar ve menfaati elinin tersi ile itip, hak, hukuk ve adaleti şiar edinmiş, ülkesi, bayrağı ve milleti için göğsünü siper etmiş vatan sevdalısı eğitim neferleriyiz. Memleket sevdamızı ekmek kavgamızın önüne koymuşuz. Bizim ilkemiz; önce ülkemiz diyoruz. Türk Eğitim Sen; istiklalimizin sembolü bayrağımızın, şehitler deryası vatanımızın, binlerce yıllık geleneğin ürünü olan devletimizin kıymetini bilen insanlardan oluşmaktadır. Türk Eğitim Sen; milli menfaatler söz konusu olduğunda bütün teferruatları bir yana bırakarak amasız, fakatsız ve koşulsuz şekilde Devletimizin ve milletimizin yanında saf tutan milli bir sivil toplum kuruluşudur."

"Nerede dik duracağımızı, nerede susup, nerede ses vereceğimizi çok iyi biliyoruz"

Koray Özgürler eğitim camiasının can güvenliklerini sağlama noktasında endişelerini taşıyor olmalarının Türk Eğitim Sen olarak derinden üzdüğünü ifade etti.


"Türk Eğitim Sen olarak nerede dik duracağımızı, nerede susup, nerede ses vereceğimizi çok iyi biliyoruz. Gelinen bu noktada, öğretmenlerimizin özlük haklarını iyileştirmek, saygınlıklarını arttırmak bir tarafa, can güvenliklerini sağlama noktasında endişeler taşıyor hale gelmemiz hepimizi derinden üzmektedir. Daha düne kadar hakarete uğrayan, şiddete maruz kalan, itibarı zedelenen meslektaşlarımızdan bahsederken, bugün zalimce yaşamını görev yaptığı eğitim kurumunda veren meslektaşımızı konuşuyor noktasına geldik. Üzülerek belirtmeliyiz ki, eğitim çalışanları üzerindeki şiddet giderek artmaktadır. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Eğitim çalışanlarının saygınlığını zedeleyen, itibarını ayaklar altına alan şiddetin her türlüsüne karşıyız.  Eğitim çalışanlarına pervasızca bu muameleyi yapanlar ile ve buna müsaade edenleri de şiddetle kınıyoruz."

"Eğitim çalışanlarımızın görevlerini huzurlu ve güvenli bir şekilde yerine getirebilecekleri eğitim ortamları yaratınız"

Başkan Koray Özgürler son olarak yaptığı konuşmada,


"Buradan kamu otoritesine ve yetkililerine sesleniyoruz. Sabrımızı taşırmayınız.  “ Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum “ teveccühüne mazhar olan bu kutsal mesleği icra eden, hepimizin hayatında ayrı yeri ve anlamı olan eğitim çalışanlarına yapılan bu kötü muameleye sessiz kalmayın, en ağır cezai yaptırımları uygulayın, eğitim çalışanları üzerindeki her türlü baskı aracını kamu eli ile uygulamada olanlar da dahil başta CİMER, MEBİM gibi amacı belirsiz uygulamaları acilen kaldırınız. Eğitim çalışanlarımızın görevlerini huzurlu ve güvenli bir şekilde yerine getirebilecekleri eğitim ortamları yaratınız. Okullarımızın daha güvenli eğitim yuvaları olması adına okul güvenlik personeli istihdamını acilen uygulamaya sokunuz. Eğitim çalışanlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri için,  can güvenliklerinin güvence altına alınması ve kamu eli ile sağlanması en elzem görev olmalıdır. Eğitimde reform diye kamuoyuna sunulan projelerin ilk adımı, öğretmenin saygı ve itibarının arttırılması olmalıdır. Bu vesile ile tekrar elim olayda hayatını kaybeden değerli meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Son olarak şu kesinlikle unutulmamalı ki; Öğretmene verilen kıymet, aslında çocuklarımıza verdiğimiz değerdir" ifadelerini kullandı 

Muhabir: ÖZGE AY