Manisa’da bin 510 adet sentetik uyuşturucu ele geçirildi Manisa’da bin 510 adet sentetik uyuşturucu ele geçirildi

Ürdün’ün Suriye sınırına yakın bir bölgesinde bulunan Tower 22 adlı ABD üssüne dün düzenlenen İHA saldırısına dair ABD basınında ilginç bir iddia ortaya atıldı. ABD basınının adı açıklanmayan iki ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberlerde, ABD üssüne düzenlenen saldırıda kullanılan İHA’nın üsse dönen ABD’ye ait başka bir İHA ile karıştırılmış olabileceği ve saldırının bu nedenle engellenemediği iddia edildi.

Yetkililer, yapılan ön incelemede düşman İHA'sının alçak irtifadan üsse yaklaştığını, o sırada ABD’ye ait bir İHA'nın ise üsse geri döndüğünün tespit edildiğini belirterek, bu nedenle düşman İHA'sını düşürmek için herhangi bir girişimde bulunulmadığını ifade etti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), saldırıda 3 ABD askerinin hayatını kaybettiğini, 25 ABD askerinin de yaralandığını duyurmuştu. ABD Başkanı Joe Biden, saldırının “İran destekli radikal militan gruplar” tarafından gerçekleştirildiğini söylemişti. Tahran yönetimi ise saldırıyla bağlantılı olduğu iddialarını reddetmişti.

Kaynak: İHA