Bahçelievler'de yanan işyerinde bulunan ve önceden öldürüldüğü tespit edilen cinayetle ilgili şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan şahsın ifadesine ulaşıldı.

Yakalanan şüphelinin, verdiği ifadede, annesine sarkıntılık etmesi üzerine şahsı öldürdüğünü ardından yakmaya çalıştığını söylediği öğrenildi. Öte yandan, olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 2 şüpheli daha yakalanarak gözaltına alındı.

Başve el kısımları kesik ceset bulunmuştu

Olay, 27 Mart günü Bahçelievler'de Kocasinan Merkez Mahallesi’nde hurda deposu olarak kullanılan iş yerinde meydana gelmişti. Yanan işyerine müdahale eden ekipler içeride elleri arkadan bağlanmış baş ve el kısımlarında kesikler olduğu görülen bir erkek cesedi bulmuştu.

Motosiklet tıra çarptı, sürücü öldü Motosiklet tıra çarptı, sürücü öldü

Annesine sarkıntılık yaptığı için öldürmüş

Konuya ilişkin yapılan çalışmalar çerçevesinde, iş yerinin Batın D. isimli şahıs tarafından işletildiği, şahıs ile yapılan görüşmede, iş yerinde annesi Hasret D. ile birlikte bulundukları sırada maktul Mustafa Bayraktar'ın iş yerine geldiğini annesine sarkıntılık yaptığını kendisinin de Bayraktar'ı yaralayarak öldürdüğünü daha sonra cesedi yakmaya çalıştığını itiraf etti.

3 şüpheli gözaltına alındı

Devam eden çalışmalar ve incelenen güvenlik kamerası görüntülerinden, bahse konu olay yeri adrese bir araç ile maktul Mustafa Bayraktar'ın geldiği, aracı maktul şahsın kullandığı, aracın tescil sahibinin Emircan K. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Hasret D. ve Emircan K. isimli şahıslar da gözaltına alındı. Toplam 3 şüpheli şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için Cinayet Büro Amirliği ekiplerince şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: İHA