Manisa'da büyükşehir ve 14 ilçede 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin kazananı CHP oldu.

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Yaşar Artar, seçim sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Gelecek Partisi'nin seçim sürecinde birçok imkansızlıklarla mücadele ettiğini dile getiren Artar,

Manisa Tarım İl Müdürlüğü'nden inceleme! Manisa Tarım İl Müdürlüğü'nden inceleme!

"31 Mart yerel seçimlerinde halkın tercihi muhalefete ve özellikle CHP’li belediyelere teveccüh etmiştir; bu sürecin mimarlarını ve yeni belediye başkanlarımızı kutluyoruz. Biz Gelecek Partisi olarak seçim sürecinde türlü imkansızlıklarla mücadele ettik, mağduriyet yaşadık, bayraklarımız, flama ve raketlerimiz toplatıldı, sesimizi duyurmamıza çeşitli mazeretlerle engel olundu ama biz ‘değişim’ için mücadele ettik.

Bizler ülkemize dayatılmaya çalışılan otoriter sistem için itirazımızı duyurduk; belediyelerdeki yönetim ahlakına ilişkin soru işaretelerini halkımızla paylaştık. Şimdi de kazanılan yeni belediye başkanlıklarıyla dayanışma iradesini vurguluyoruz, kendilerine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz." şeklinde konuştu.

Halk değişim istiyor diyen Başkan Artar,

"Yeni belediyelerde halkla temas çok önemli olacaktır; büyüklenmek, ayrıştırmak, yalan söylemek, kaynak israfına gitmek, liyakatsiz kadroları atamak, kibir kulelerimizi ve yandaş zenginlikleri inşa etmek geçmişin hatasına düşmek olur.
Halk değişim istiyor, öte yandan iktidar manipülasyonlarına karşı çıkmak için de güçbirliğine ihtiyacımız var. 
Bizler bu anlayış yönünde çabaladık; bizler işçiye emekliye, halkın refahına sağlam bir gelecek vermesi beklenen iktidarın ‘Ben ekonomistim’ laflarının ne kadar içi boş bir söylem olduğunu anlattık.
Özelleştirmelerdeki ihale yolsuzlukları, Varlık fonu şirketlerinin hesapları, kayyum atamalarındaki ‘Ali Cengiz Oyunlarını’ sorduk.
Tarımın halini, çiftçinin durumunu anlattık. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları iktidar beceriksizliklerini, bu ülkenin milli gelirini, insan kaynaklarını, doğal varlıklarını, iş ahlakını, yönetim kalitesini, halka iyi yaşam vaatlerini, enflasyonu düşürmeyi ve çalışana iyi maaş verebilmeyi neden yapamadıklarını sorduk.
Sorduk ve ülkemizde bir ‘değişim’ ihtiyacının olduğunu söyledik, değişimin yerel yönetimlerden başlamasına çalıştık. Katkı verdik." dedi.

CHP'li belediye başkanlarını kutladı

Artar son olarak sözlerini şöyle noktaladı:

"Bizler gelecek Partisi olarak siyaset rantıyla yandaş zümrelerin beslenmesine, imar rantı ile halkın sırtından geçinilmesine karşı çıktık. Çünkü bunlar dönüp dolaşıp emek sömürüsü, kira artışları, borçluluk, ahlaki erozyon ve adaletsiz gelir dağılımı ile karşımıza çıkıyor. Gerçek muhalefet ise halkın yanında ve halk için, demokratik sistemin işlemesi için çalışır. Bu konuda da Gelecek Partisi her zaman ilkeli ve temiz siyasette yerini almıştır, alacaktır. Şimdi başta yerel yönetimler olmak üzere ‘değişimin’ rüzgarının siyaset ikliminde tohum yeşertmesini bekliyoruz. 
Bu vesileyle başta Manisa halkımızın ve barışçıl demokratik ortamda siyaset yürüten CHP'li belediye başkanlarımızın, il ve ilçe teşkilatlarının, bu yarış arenasında ter döken tüm siyasi partilerimizin il ilçe yönetimlerini ülkemize huzur getirecek günlerin ufukta göründüğüne olan inancımla samimi duygularımla kutlarım."

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK