İlçeye bağlı Ayvalı köyünde tarlada sabah saat 05.00 sularında M.K.’ye ait soğan tarlasına başak toplamak için giden 72 yaşındaki Şerife Arısan, başak toplarken köpek sürüsünün saldırısına uğradı. Arısan, olay yerine çağrılan ambulans ile kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

Köpekleri olay yerinden köylüler uzaklaştırdı

Yaşlı kadının köpekler tarafından parçalandığı köyde ise vatandaşlar tedirgin. Şerife Arısan'ın köpekler tarafından saldırıya uğradığı tarlayı görüntülemek isteyen İhlas Haber Ajansı muhabirleri de köpekler tarafından kovalandı. Köpekleri olay yerinden köylüler uzaklaştırdı.  

Yaşlı Kadını Köpeklerin Parçaladığı Köyde Vatandaşlar, Köpeklerin Toplanmasını Istiyor (1)

“Sokaktaki köpekler toplansın”

Köy sakinlerinden Ahmet Ateş,

“Burada komşumuz soğan toplarken köpeklerin saldırısına uğramış. Kimsenin haberi olmamış. Sabah 7 gibi köylüler buluyor. 6 çocuğu vardı. Burada köpekler evlerde var ama bağlanmıyor. Bağlanması lazım ve sokaktaki köpekler toplansın” diye konuştu. 

Yaşlı Kadını Köpeklerin Parçaladığı Köyde Vatandaşlar, Köpeklerin Toplanmasını Istiyor (4)

“Bu benim de başıma gelebilir”

Bülent Karaca ise küpesi olmayan köpeklerin toplanmasını istediğini kaydederek,

Dut toplamak için çıktığı ağaçtan düşerek demir korkuluklara saplandı Dut toplamak için çıktığı ağaçtan düşerek demir korkuluklara saplandı

“Bu benim de başıma gelebilir. Ben de gece geziyorum benim de başıma gelebilirdi. Kimliksiz köpekler toplansın. Buraya su, elektrik makbuzu yazmaya gelenler bile başıboş köpekler yüzünden evlere giremiyor” diye konuştu.

Yaşlı Kadını Köpeklerin Parçaladığı Köyde Vatandaşlar, Köpeklerin Toplanmasını Istiyor (3)

Kaynak: İHA