Yerel seçime sayılı günler kala başkan adayları seçim çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor.  Cumhur İttifakı’nın Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt, seçin çalışmaları kapsamında Alaybey’de halk buluşmasında mahalle sakinleriyle buluştu.  

“Benim gayem tutabileceğim sözleri verip, hayata geçirmektir." 

Halka hayal pazarlayan, ucuz vaatlerle göz boyamaya çalışan bir belediye başkanı olmak istemediğini ifade eden Kurt, ayakları yere sağlam basan uygulama kabiliyete olan projelerle halkımızın karşısına olacaklarını belirtti. Kurt,

“Yavuz Kurt kardeşiniz, şerefli bir mağlubiyeti, halkına hayal satarak kazanacağı bir zafere tercih eder. Benim gayem AK Parti ve Cumhur İttifakına yaraşır ve yakışır şekilde verdiğimiz sözleri tutabilmek, tutabileceğim sözleri verip, hayata geçirmektir." dedi.

"Gerçek Belediyecilik"

Devlet ciddiyeti olmadan belediyenin  yönetilemeyeceğini vurgulayan Kurt;

"Seçim çalışmalarına başladığımız günden bu zamana kadar bizim bir sloganımız var. Bu sloganımız "Gerçek Belediyecilik"! Bu slogan ile bizler vizyoner bir belediyecilikten, değişime açık, girişimci, katılımcı, konuşan ve en önemlisi vatanperver bir belediyecilikten bahsediyoruz..Değerli Manisalılar, Belediye yönetmek, bakkal dükkanı yönetmeye benzemez. Kamu yönetimi bilgisi olmadan,l." Şeklinde konuştu.

Başkan Balaban’dan çarpıcı açıklamalar Başkan Balaban’dan çarpıcı açıklamalar

“Bu projelerin tamamını geceleri uykum kaça hazırladım”

"27 Vizyon Proje"nin tamamını geceleri uykusu kaçarak hazırladığını vurgulayan Kurt,  

"Bizler her mahallemiz için ayrı ayrı çalıştık ve "27 Vizyon Proje" açıkladık. Açıkladığımız projelerimiz bizim vizyon projelerimiz. Şehrimize değer katıp, daha ileriye taşıyacak projeler. Alaybey Mahallemizde zaman zaman 2-3 sıra araç parkları görüyorum. Otopark çilesinde bu şehirde son vermek istiyoruz. İşte bunun için bizler eski devlet hastanesi hemen arkasında "Alaybey Katlı Otopark ve Kapalı Pazaryeri" projelerimizin hepsi tamamlandı. Mayıs ayında ihalesine çıkıp, 18 ay sonunda 1165 araçlık otoparkımızı hayata geçireceğiz. Yine Zafer Ünal Gençlik Parkı'nın hemen altında 500 araçlık otoparkı hayata geçireceğiz. Bu projelerin tamamını geceleri uykum kaça hazırladım ve nasip olursa hepsi uygulanabilir, gerçekçi projeler."

Kurt’tan Afetlere Dirençli Kentler

Manisa’nı deprem bölgesinde olduğu dikkat çeken Kurt, Afetlere Dirençli Kentler" inşaa edeceklerini ifade etti. Başkan adayı Kurt son olarak şu ifadelere yer verdi:

 "Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat'ta yaşadığımız depremlerden artık ders alarak " Afetlere Dirençli Kentler " inşaa etmek durumundayız. Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, Dilşikar ve İshakçelebi Mahallelerimizde 2 Bin 300 Konutumuzu dönüştürmek suretiyle barındıracağız. Doğu Kışla'da Kent Park projemizi açıkladık. Bu bölge 140 dönümlük bir alan ve inşallah burada da "Doğu Kışla Kent Parkı" projemizi de Şehzadeler'e kazandıracağız."


 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK