AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğu, Manisa’ya bir müjde daha verdi. Turgutlu’da yıllardır çözüm bekleyen kamulaştırma işleminin sonuna gelindiğini ifade eden yenişehirlioğlu, “Turgutlu İlçemizin Mustafa Kemal Mahallesi 1307 Ada 1 parselinde kayıtlı; imar planında İlköğretim Alanı olarak ayrılan 5027 metrekare taşınmaza okul inşa edilebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gerekli ödenek tahsis edildi. Kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının akabinde söz konusu bölgeye 32 derslikli bir ortaokul yapımı planlanmaktadır” ifadelerinde bulundu.

“En büyük engeli de böylece aşmış olduk”

Bölgede ortaokul bulunmaması dikkat çeken Yenişehirlioğlu, ideal sınıf mevuduna ulaşılabilmesi için yapılacak okulun önündeki engelin kalktığını belirtti. AK Partili Yenişehirlioğlu, 

“Yedi Eylül ve Yıldırım Mahallelerimizde bulunan ortaokulların tam gün eğitime geçebilmesi, ideal sınıf mevcuduna ulaşabilmesi için elzem olan eğitim kurumumuzun yapılmasının önündeki en büyük engeli de böylece aşmış olduk. Eğitim yatırımları kapsamında, Turgutlu İlçemize son 10 yıl içerisinde 274 derslikli toplam 17 okul, 200 öğrenci kapasiteli 1 pansiyon, 1 spor salonu, 1 atölye ve 1 yemekhane yapılmıştır”  ifadelerinde bulundu.

Manisa'da kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar Manisa'da kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar

Yenişehirlioğlu’ndan Manisa’ya Müjde Üstüne Müjde

“Geleceğimizin teminatı geçnlerimize kaliteli eğitim hizmeti sunuyoruz”

Deprem değinen Yenişehirlioğlu, okulların depreme karşı güçlendirme sürecinin başladığını belirtti. Okulları başarıya ulaşacakları yolu başarıya ulaşacakları yolu hassasiyetle inşâ ettiklerini belirten Yenişehirlioğlu son olarak şu ifadelere yer verdi:

“Yine okullarımızın depreme karşı güçlendirilmesi kapsamında ise, güçlendirme projeleri tamamlanan İhsan Erturgut Ortaokulu için Bakanlığımızca gerekli onaylar ve ihtiyaç olan ödenek gönderilmiş olup ihale süreci başlatılmıştır. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza, memleketimizin her köşesinde kaliteli bir eğitim ve öğretim hizmeti sunuyor; başarıya ulaşacakları yolu hassasiyetle inşâ ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK