Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken, İYİ Parti Yunusemre Belediye Başkan adayı Tufan Akan ilçeye kazandıracağı projeleri açıklamaya devam ediyor.

Yunusemre Belediye Başkan adayı Tufan Akan, vizyon projelerinden biri olan Yunusemre Kamp Eğitim Merkezi'nin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 

Erhbzedf

YUNUSEMRE SPORDA TARİH YAZACAK

Başkan adayı Akan,

"Bir şehrin gelişebilmesindeki en önemli faktörlerden biri de spor alanlarının fazlalaşmasıdır. Yunusemremizde özellikle amatör spor kulüplerimiz için büyük bir antreman alanı eksikliği var. Yunusemre'nin sorunlarını çözmek bizim işimiz. Size söz veriyorum, Yunusemre sporda tarih yazacak" dedi. 

Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.34 (1)

GÜRLE MAHALLESİ'NE 10 BİN METREKARELİK KAMP ALANI GELİYOR

Gürle Mahallesi'ne kurulacak Kamp Eğitim Merkezi’nin teknik detaylarına ilişkin bilgiler veren Başkan adayı Tufan Akan,

"Yunusemre ilçemizde 28 amatör futbol kulübümüz var. Bu kulüpler, çalışacak saha bile bulamıyor. Hazırladığımız Yunusemre Kamp Eğitim Merkezi projemiz, 10 bin metrekarelik alanın üzerine kurulacak. Bu projenin 2 bin 500 metrekaresini 65x105 metre ölçüsünde 4 adet nizami futbol sahası, 3 bin metrekaresini soyunma odaları ve depo, 50 araçlık araç otoparkı ve 10 araçlık otobüs parkı ile vatandaşlarımızın spor aktivitelerini izleyebileceği belediye tesisleri oluşturacak" dedi.

Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.34

ŞEHİR DIŞINDAN FUTBOL TAKIMLARI MİSAFİR EDİLEBİLECEK

İYİ Partili Başkan adayı Akan,

"Yunusemre Kamp Eğitim Merkezi projemiz sayesinde hem tüm amatör futbol kulüplerimizi bir araya toplayarak şehrin sporuna büyük bir destek sağlayacağız, hem de şehir dışından gelen futbol takımlarını tesisimizde misafir ederek turizme değer katacağız. Aileler, çocukları antreman yaparken belediye tesisinde oturarak maçları izleyebilecek" dedi.

Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.35 (1)

YARIŞMACI A TAKIMINA MİLYONLAR HARCANIYOR

Belediye Başkan adayı Akan,

“Belediyelerin yarışmacı ‘A’ takımlarının olmasına karşıyım. Bunun çok trajik örneklerini geçmişte maalesef yaşadık. Belediye Başkanı ve bir kaç tane yardımcısının maç izlediği, taraftarı ve geliri olmayan futbol takımlarına milyonlarca lira masraf ediliyor. Yunusemre’li hemşehrilerimiz belediye başkanlığı görevine bizi layık görürse, Yunusemre Belediyespor’un yarışmacı bir futbol ‘A’ takımı olmayacak. Buraya harcanan bütçeyi amatör kulüplerimize, amatör spor dallarına ve alt yapıda ileride futbolcu olmak için çabalayan evlatlarımıza aktarıyor olacağız” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.35

"GENÇ VE DİNAMİK BİR YUNUSEMRE İÇİN GELİYORUZ"

İYİ Parti Yunusemre Belediye Başkan adayı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı,

CHP’li Başevirgen’den deprem riski taşıyan okullar için öneri! CHP’li Başevirgen’den deprem riski taşıyan okullar için öneri!

"Biz Yunusemre Belediye Başkan adaylığı yoluna çıkarken sorunları tespit ettik ve ilçemizde yaşayan her kesime dokunabilecek projeler hazırladık. Yunusemre'nin gençleşmeye, enerji dolu bir yönetime ihtiyacı var. Genç ve dinamik bir Yunusemre inşa etmek için geliyoruz."

Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.34 (2)Whatsapp Image 2024 01 19 At 12.19.35 (3)

Kaynak: DERYA ÖZTÜRK