Yunusemre Belediyesi, evlilik bütçelerini düşünen çiftler için ekonomik çözümler sunuyor. Belediye tarafında evlenecek olan çiftlere kiralık gelinlik hizmeti özellikle dar gelirli aileler tarafından büyük ilgi görüyor.

Bin 500 TL’ye gelinlik

Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki gelinlik kiralama mağazasında yuva kurmak isteyen çiftleri bekliyen gelikler 1.500 TL gibi uygun bir fiyatla sunuluyor. 

Demirci’de 15 Temmuz’un 8. yılı kutlandı Demirci’de 15 Temmuz’un 8. yılı kutlandı

Yunusemre’den Evlenecek Çiftlere Destek (4)

Başkan Balaban’dan çağrı

Gelinlik kiralama mağazasını gezen Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, gelinlik bağışında bulunmak isteyen iyilikseverlere de çağrıda bulundu.  Sosyal belediyecilik anlayışının bir parçası olarak hizmetin önemini vurgulayan Başkan Balaban,

"Vatandaşlarımızın mutluluğunu ve huzurunu önemsiyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımıza yeni bir hizmet sunuyoruz. Malum ülkemizin ekonomi şartları nedeniyle evlenmek, yuva kurmak çok pahalı. Gelinlik ücretleri aldı başını gitti. Kiralama ücretleri 20 bin TL civarında. Biz de sadece bin 500 TL gibi cüzzi bir fiyata genç çiftlerimize katkı olsun diye gelinlik kiralama hizmeti veriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yunusemre’den Evlenecek Çiftlere Destek (3)

“Amacımız, onların mutlu günlerine katkı sağlamak”

Bu hizmetin amacının evlenecek olan çiftlerin mutluluğun katkı sağlamak olduğunu vurgulayan,

“Vatandaşlarımızın da yoğun ilgisini görüyoruz. Bu hizmetten faydalanmak isteyen aileler Millet Çarşısı içerisinde bulunan gelinlik kiralama birimize başvurabilirler. Gelinlik kiralama hizmetimiz ile düğün hazırlığı yapan çiftlerimizin yanındayız. Amacımız, onların mutlu günlerine katkı sağlamak ve maddi açıdan rahatlatmak.” şeklinde konuştu.

Muhabir: RESULENUR KANTAR