Yunusemre Belediyespor'un minik güreşçileri, U11-U13 Grekoromen-Serbest Güreş İl Birinciliği'nde 39 madalya kazandı.
10 altın madalya kazandılar
Muradiye Atatürk Spor Kompleksi Spor Salonu'nda düzenlenen U11-U13 Grekoromen-Serbest Güreş İl Birinciliği'nde Yunusemre Belediyespor'un güreşçileri 39 madalya ile gözleri doldurdu. Şampiyonada grekoromende de mücadele eden sporcular 10 altın 8 gümüş ve 3 bronz madalya elde etti.
Serbest stilde 18 madalya
U11-U13 Grekoromen-Serbest Güreş İl Birinciliği'nde serbest stilde yarışan mavi beyazlı sporcular ise 6 altın, 6 gümüş ve 6 bronz madalya le toplm 18 madalya kazandı. Toplam da 39 madalta kazanan minik sporcular Manisa'nın guru oldular.
"Türkiye Şampiyonası'nda Manisa'ya madalyalar ile dönmek için elimizden geleni yapacağız"
Sporcularını tebrik eden Yunusemre Belediyespor Güreş Antrenörü Ömer Rona,
"Altyapı olarak grekoromen stil ağırlıklı çalışıyoruz. İl Birinciliği'nde serbest stile de katılıp kendimizi görmek istedik. İyi tecrübeler edindiğimiz güzel maçlar oldu. Sporcularımızın çok alışık olmadığı serbest stilde başarılı müsabakalar çıkarması bizleri ayrıca mutlu etti. İstekli ve tempolu çalışıyoruz. Türkiye Şampiyonası'nda Manisa'ya madalyalar ile dönmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.