İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, projelerini açıklamaya devam ediyor. Belediye iştiraklerinin işletme ve yatırım maliyetlerinin dışında kalan kar payından emekli vatandaşlara kira ve mutfak desteği olarak ayıracaklarını açıklayan, Karadağ, “Kirada oturan veya en fazla tek evi olan ve maaşından başka geliri olmayan emekli vatandaşlarımızın bütçelerine katkı sağlayacağız. Emeklilerimizin mutfağında ki yangını biraz olsun hafifletebilmek için belirli şartları sağlayan vatandaşlarımıza nakdi ve ayni yardımda bulunacağız.” İfadelerinde bulundu. 

“İmkanlarımızı seferber edeceğiz”

Tüm imkanları seferber edeceğini vurgulayan Karadağ,

Manisa'da sıcaklıklar yükseliyor! Manisa'da sıcaklıklar yükseliyor!

“Şehzadeler’de çarşıya pazara çıkmaktan korkar hale gelen dışarıda bir bardak çay içmekten mahrum kalan tek bir emeklimizin kalmaması için imkanlarımızı seferber edeceğiz. Şehzadeler Belediyesi’nin tüm kaynakları 1 Nisan’dan sonra 7’den 70’e tüm hemşerilerimizin faydasına olacak işler için hazır olacak. Sosyal belediyecilik gereğince kaynakları doğru kullanarak biraz olsun yüzlerini güldürebilirsek bundan daha büyük bir mutluluk bizim için söz konusu olmaz.” Şeklinde konuştu.

Yatırımı insanlara yapacaklarının vurgulayan Karadağ, emeklilere sosyal tesis müjdesi veren Karadağ şu ifadelerede bulundu:

“Emekli Desteği ‘nin yanı sıra emekli büyüklerimizin rahatlıkla erişim imkanının olacağı, merkezi konumda bulunan belediyeye ait bir yapının emeklilere özel hizmet verecek sosyal tesise dönüşümünü sağlayacağız. Kuracağımız Emekli Sosyal Yaşam Merkezleri’nde belediye tarafından işletilecek uygun fiyatlı içecek ve yiyecek hizmeti sağlayacak sosyal tesis, tamamen ücretsiz hizmet verecek hobi ve sanat atölyelerinin bulunacak.” 
 

Kaynak: Derya Öztürk