Geçtiğimim günlerde Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal ve yönetimi istifa etmişti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka mobbing iddialarını yalanladı.  

“Bizler ‘kadınlar kadınların yurdudur’ diyoruz”

Yönetime baskı uygulandığı iddialarını yalanlayan Nazlıaka, “Birbirimizden güç alıp yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.
Nazlıaka yaptığı açıklamada,

 “Bizler tuğla üzerine tuğla koyarak siyaset yapıyoruz. Bizden önce emek verenlere teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Her ne kadar istifa etmiş olurlarsa olsunlar, İl Kadın Kolları eski başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyorum. İlksen başkanımız liyakate ve eşitliğe önem veren, kadınların haklarını savunan bir başkan. Bizler ‘kadınlar kadınların yurdudur’ diyoruz ve dayanışmadan bir adım geri atmıyoruz, atmayacağız. Mobbing iddiası doğru değil. Belki yanlış anlaşılmalar yaşanmış olabilir ama tüm bunları geride bırakarak birbirimizden güç alıp yürüyüşümüze devam edeceğiz”  ifadelerine yer verdi.

“Kadın dayanışmasını büyütmek için çalışacağız”

Konuya kapsamında konuşan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper ise,

Semih Balaban mahalle sakinlerini dinledi Semih Balaban mahalle sakinlerini dinledi

“İl Kadın Kolları Başkanımız seçimler öncesinde istifa etmeyi düşünüyordu, bu konuyu kendisiyle uzun bir süre değerlendirdik. Biz güzel bir çalışma dönemi geçirdik. Seçimlerden önce istifa etmeyi düşündüğü bir süreçte kendisine kararını eğer hala isterse seçimden sonra uygulamasını istediğimizi dile getirdim. Bu süreçte kendisine görevi bırakmaması konusunda destek oldum. Eğer kararında kesinse, kongrede aday olmaması ve seçimle gelenin seçimle gitmesinin daha doğru olduğunu söyledim. Şadiye başkanımız 4-4,5 yıl gibi bir görev süresince çalıştı ve mental olarak yoruldu. Ben bu konuda büyük bir haksızlığa uğradığımı düşünüyorum. Biz kimseyi kırmadan üzmeden bayrak değişimi yapacağız. Şadiye başkanımızın da bu konuda bir açıklama yapmasını isterdim ama yoğun bir dönemden geçtiğini düşünüyorum. Biz bazı konularda yanlış da yapabiliriz, eleştiriye de açığız ancak doğruluğu olmayan haberlerin yayınlanması beni incitti. Bundan sonra İl Kadın Kolları Başkanlığımıza en kısa sürede atama yapacak ve kadın dayanışmasını büyütmek için çalışacağız.” Şeklinde konuştu.
 

Muhabir: RESULENUR KANTAR