Baybatur, Viyana'da Yunanistan'ın asılsız iddialrını cevap verdi Baybatur, Viyana'da Yunanistan'ın asılsız iddialrını cevap verdi

Yerel seçimlere 48 gün kala ikinci mitingini Tekirdağ’da yağan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemi değerlendirdi.
AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışma sırasında düzenlenen silahlı saldırıyla açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırganlardan birinin yakalandığını duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 

“Dün Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında düzenlenen saldırıyı bir kez daha lanetliyorum. Türkiye'nin güvensizlik ortamına sürüklenmesine asla izin vermeyiz. Saldırıda yaralanan kardeşimize şifalar diliyorum. Son 21 yıldır olduğu gibi terör örgütleriyle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. İstanbul Emniyetimiz ve İstanbul Başsavcılığımız, gerekli tahkikatı titizlikle yürütmektedir. Saldırıda 1 kişi yakalandı inşallah diğerlerini de yakalayacağız." Şeklinde konuştu.

Dün trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı için başsağlığı dileyen Erdoğan, 

“Dün geçirdiği elim bir trafik kazası sonrası vefat eden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı kardeşime cenabı Allah'tan rahmet niyaz ediyoruz. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diyorum.” ifadelerinde bulundu.
 

Kaynak: Haber Merkezi