Elazığ’da bir aile sağlık merkezine giderek yanında olmayan annesine ilaç yazdırmak isteyen kadın, talebini reddeden doktora saldırdı.

Hasta Yakını, Istediği Ilacı Yazmayan Doktoru Darp Etti (2)


Olay, merkez Doğukent Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kimliği belirlenemeyen bir kadın aile sağlık merkezine giderek annesi için ilaç yazdırmak istedi. Dr. Gonca K., ilacı yazması için hastanın kendisinin olması gerektiğini ve aksi takdirde yazamayacağını dile getirdi.

Hasta Yakını, Istediği Ilacı Yazmayan Doktoru Darp Etti (3)

Manisa'da merkezli müstehcen yayın operasyonunda 24 kişi yakalandı Manisa'da merkezli müstehcen yayın operasyonunda 24 kişi yakalandı

Bunun üzerine kadın masaya yumruk atarak ilacı yazması için doktora baskı yapmaya ve tartışmaya başladı. Bunun üzerine Dr. Gonca K., beyaz kod verdi. Kısa bir süreliğine dışarı çıkarak bekleyemeye başlayan kadın, tekrar içeri girerek Dr. Gonca K.'ya saldırdı.

Hasta Yakını, Istediği Ilacı Yazmayan Doktoru Darp Etti (4)

Sağlık çalışanlarının araya girmesi ve polis ekiplerinin müdahalesi ile saldırgan kadın uzaklaştırıldı. Darp raporu alan Dr. Gonca K., saldırgan kadından şikayetçi oldu. Muayene odasından kalabalığın çıkması ve polisin gelerek olaya müdahale etmesi güvenlik kameralarına yansıdı.
Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Hasta Yakını, Istediği Ilacı Yazmayan Doktoru Darp Etti (1)

Kaynak: İHA