Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Hava Sporları Yıldızlar ve Gençler Kız ve Erkekler Türkiye Birinciliği yarışmaları, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde başladı. Sivil havacılık tesisinde gerçekleştirilen yarışmalarda roket, model planör, model uçak ve kâğıt uçak kategorilerinde toplam 680 sporcu yarışıyor.

Manisa’da 4 gün sürecek olan müsabakalara İstanbul, Bayburt, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Trabzon, Muğla, Samsun, Konya, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tokat ve Karaman illerinden gençler ve yıldızlar kategorilerinde kız ve erkek sporcular katılıyor.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Düzenlenen Okul Sporları Hava Sporları Yıldızlar Ve Gençler Kız Ve Erkekler Türkiye Birinciliği Yarışmaları (3)

Toplamda 136 takımın yer aldığı yarışmalarda sporcular, en iyi performanslarını sergileyerek Türkiye birinciliği için mücadele ediyor.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, yarışmanın Manisa’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,

Manisalı Diker ve Kılkış, Romanya’dan madalya ile döndü Manisalı Diker ve Kılkış, Romanya’dan madalya ile döndü

“Böyle önemli faaliyetler gençlerimizin hava sporlarına olan ilgisini artırarak, onların yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum,” dedi

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Düzenlenen Okul Sporları Hava Sporları Yıldızlar Ve Gençler Kız Ve Erkekler Türkiye Birinciliği Yarışmaları (2)

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Düzenlenen Okul Sporları Hava Sporları Yıldızlar Ve Gençler Kız Ve Erkekler Türkiye Birinciliği Yarışmaları (4)

Kaynak: İHA