İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucu madde, silah ticareti ve rüşvet suçlarını işlediği tespit edilen Zirek kardeşler ve Alabaylar suç örgütünü takibe aldı.

Kopya düzeneği kuran 3 tutuklandı Kopya düzeneği kuran 3 tutuklandı

İzmir’de Ünlü Gece Kulübüne Uyuşturucu Baskını 3'Ü Polis 24 Gözaltı (1)

Gece kulüplerinde suç gelirlerini aklıyorlardı

İzmir polisi, suç örgütlerinin popüler gece kulüplerini kendilerine paravan olarak kullandıklarını, gelirlerin aklandığını ve vatandaşlara uyuşturucu satarak bu gelirlerin suç örgütlerine aktarıldığını da tespit etti. Aylar süren teknik ve fiziki takibin ardından polis, şüphelilerin suç işleme yöntemlerini deşifre etti.

İzmir’de Ünlü Gece Kulübüne Uyuşturucu Baskını 3'Ü Polis 24 Gözaltı (4)

Gözaltına alınan polislerde var

Operasyonun düğmesine basan ekipler, İzmir’deki ünlü bir gece kulübüne de baskın yaptı. Eş zamanlı baskınlarda; 9 bin 880 adet ecstasy hap, 5 bin 711 adet sentetik ecza hap, esrar maddesi, ruhsatsız tabancalar, fişekler ve hassas teraziler ele geçirildi.
Baskınlarda, 3’ü aktif, 1’i emekli polis olmak üzere toplam 24 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların, emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Bu arada, bir avukatında konuyla ilgili arandığı öğrenildi.

İzmir’de Ünlü Gece Kulübüne Uyuşturucu Baskını 3'Ü Polis 24 Gözaltı (2)

Kaynak: İHA