Çöp kamyonu elektrik direğine çarptı Çöp kamyonu elektrik direğine çarptı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik 1️5 İlde düzenlenen “NARKOGÜÇ-49” Operasyonlarında  1️ Ton 110 kg uyuşturucu madde ele geçirildiğini ve 214 Zehir Taciri ve Sokak Satıcısı yakalandığını duyurdu.

 İl Jandarma Komutanlıklarınca; Adana, Antalya, Ankara, Manisa, Aydın, Kocaeli, Kahramanmaraş, Ağrı, Samsun, Bitlis, Niğde Muğla, Şanlıurfa, Nevşehir ve Diyarbakır olmak üzere 1️5 ilde “NARKOGÜÇ-49” operasyonlarında ele geçirilen uyuşturucu miktarları, yakalanan zehir tacirleri ve sokak satıcıları şöyle;
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karar doğrultusunda, kara para aklanmasının önlenmesine yönelik Adana İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen takipli KOM faaliyeti kapsamında Diyarbakır’dan Adana’ya uyuşturucu madde taşınacağı istihbaratı alınması üzerine gerçekleştirilen operasyonda; 617 kg toz esrar ele geçirildi. 3️ Uyuşturucu Nakil ve Ticareti Yapan Zehir Taciri Yakalandı.
Antalya’da 60 kg eroin, 16 kg  metamfetamin, 11, 5 kg skunk, 4 kg 650 kg bonzai Muhtelif miktarda uyuşturucu hap, kök kenevir ve esrar ele geçirildi. 3️7 Sokak Satıcısı yakalandı.
Ankara’da 17 kg skunk, 33 kg esrar, Muhtelif miktarda uyuşturucu hap ele geçirildi. 1️7 Sokak Satıcısı yakalandı.
 Ağrı’da 58 kg metamfetamin ele geçirildi. 2️ Zehir Taciri yakalandı.

Manisa’da 1.5 kg metamfetamin, Muhtelif miktarda bonzai ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 4 Zehir Taciri yakalandı.

Aydın’da Muhtelif miktarda metamfetamin, skunk ve esrar ele geçirildi. 3️3 Sokak Satıcısı yakalandı.

Muğla’da Muhtelif miktarda metamfetamin, kubar esrar ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 9️ Sokak Satıcısı yakalandı.

Nevşehir’da  Muhtelif miktarda metamfetamin, kokain, esrar, bonzai, uyuşturucu hap ve kenevir tohumu ele geçirildi. 2️3 Sokak Satıcısı yakalandı.

Şanlıurfa’da 1, 2 kg esrar, 267 gr metamfetamin, Muhtelif miktarda eroin ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 2️5 Sokak Satıcısı yakalandı.

Kocaeli’da  1.5 kg esrar ele geçirildi.1️ Zehir Taciri yakalandı.

Kahramanmaraş’da Muhtelif miktarda metamfetamin ele geçirildi. 4️6 Sokak Satıcısı yakalandı.

Samsun’da 19, 3 kg kubar esrar, 716 gr kenevir tohumu, Muhtelif miktarda sentetik ecza ve bonzai ele geçirildi. 3️ Zehir Taciri yakalandı.

Niğde’da  1 kg bonzai ele geçirildi.2️ Zehir Taciri yakalandı.

Bitlis’da 2, 3 kg metamfetamin, 1, 3 kg kubar esrar ele geçirildi. 1️ Zehir Taciri yakalandı.

Diyarbakır’da 254 kg esrar ele geçirildi.8️ Sokak Satıcısı yakalandı.

Operasyonu gerçekleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı , Jandarma ve Gümrük Muhafaza ekiplerini tebrik eden Bakan Yerlikaya, zehir tacirlerine karşı operasyonların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.
 

Kaynak: Haber Merkezi