Olay, geçtiğimiz 24 Mayıs tarihinde Beldibi Mahallesi'nde yaşanmıştı. Edinilen bilgiye göre, S.Y. isimli şahıs henüz bilinmeyen bir nedenle kendisine ait ev, araba ve motorunu ateşe verdi. Kısa sürede büyüyen yangında alevler sokakta park halinde olan başka araçlara da sıçradı.

Müşteri gibi davrandı, altını alıp kaçtı Müşteri gibi davrandı, altını alıp kaçtı

Kendi Evini Ve Araçlarını Yakıp, Soğuk Kanlılıkla Izlemiş (2)

Olayın ormanlık alana çok yakın bir mesafede olması sebebiyle Marmaris Orman İşletme ekipleri de hemen olay yerine sevk edilerek bölgede tedbir aldı. Orman işletme ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alınarak ormanlık alana sıçramadan söndürüldü. Yanan araçlar kullanılamaz hale gelirken, olay yerinden kaçan S.Y. polisler tarafından yakalandı. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili soruşturma başlattı.

Kendi Evini Ve Araçlarını Yakıp, Soğuk Kanlılıkla Izlemiş (3)

“Olay anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı”

Marmaris'te yaşanan olay, bölgedeki bir işletmenin güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi. Şahsın evden çıkarak araçlarını ateşe vermesi ve sonrasında yaşananları izlemesi ve mahalle sakinlerinin araçlarını kurtarmaya çalışması yaşanan panik anları kameraya yansıdı.

Kaynak: İHA