Kocaeli'nin Darıca ilçesinde velinin ders işlendiği sırada sınıfı bastığı olayın detaylarına ulaşıldı. Öfkeli velinin, dersin ortasında öğretmenden kızıyla kavga eden öğrenciyi göstermesini istediği, öğretmenin bu duruma tepki göstermesiyle saldırgan tavırlar sergilediği ortaya çıktı. Olaya ilişkin 3 şahsın gözaltına alındığı bildirildi.

Kızıyla Kavga Eden 1. Sınıf Öğrencisini Bulmak Için Sınıf Bastı (4)

Veli sınıfı bastı, kızıyla kavga eden çocuğu görmek istedi

Olay, dün Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, okulda kavga eden ilkokul 1. sınıf öğrencilerinden biri, akşam durumu velisi M.A'ya anlattı. Bu sabah saatlerinde okula gelerek sınıfa giren veli, öğretmen Burak L'den kızıyla kavga eden diğer kızı kendisine göstermesini istedi.

Manisa’da Kurban Bayramı dolayısıyla trafik ve asayiş tedbirleri arttırıldı Manisa’da Kurban Bayramı dolayısıyla trafik ve asayiş tedbirleri arttırıldı

Kızıyla Kavga Eden 1. Sınıf Öğrencisini Bulmak Için Sınıf Bastı (2)

Veli öğretmene saldırdı

Ders anlattığı sırada böyle bir olay ile karşılaşan öğretmen ise veliyi "Çocuk bunlar" diyerek teskin etmeye çalıştı ve söylediklerine karşı çıktı. Öfkelenen veli, yakınlarını çağırarak öğretmene saldırdı.Diğer öğretmenler araya girerek veliyi tutmaya çalıştı.

Kızıyla Kavga Eden 1. Sınıf Öğrencisini Bulmak Için Sınıf Bastı (3)

3 kişi gözaltına alındı

Kavgayı ayırmaya çalışan diğer öğretmenlerden Mehmet D. de tekme ve yumrukların hedefi oldu. Olaya ilişkin veli M.A'nın da aralarında bulunduğu 3 şahıs gözaltına alındı.


Hafif şekilde yaralandığı öğrenilen öğretmen Mehmet D. ise darp raporu aldı.

Kaynak: İHA