Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Küçükler Kız ve Erkek Hentbol Yarı Final Müsabakaları, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapıldı. Müsabakalara 12 ilden 8 kız ve 8 erkek okul takımı katıldı.

A W153717 03

Manisa’nın gururu Yunusemreli güreşçiler, 5 madalya ile eve döndü Manisa’nın gururu Yunusemreli güreşçiler, 5 madalya ile eve döndü

Kızlarda

Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan maçlar oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda kızlar kategorisinde birinci Manisa Cemal Ergün Ortaokulu ve ikinci Antalya Nadire Konuk ve Ali Oğuz Konuk Ortaokulu oldu.

Okul Sporları Hentbol Küçükler Kız Ve Erkek Yarı Final (5)

Erkeklerde

Erkekler kategorisinde birinci Afyonkarahisar Işıklar Şeker Ortaokulu ve ikinci Manisa Salihli 50. Yıl Ortaokulu oldu. Gruplarda birinci olan takımlar Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Dereceye giren sporculara madalya ve katılım belgelerini Okul Sporları Şube Müdürü Fatih Umut Altınışık ve Okul Sporları İl Tertip Komitesi tarafından verildi.

A W153717 02

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, dereceye giren takımları tebrik ederek,

“Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak okul sporları ve birçok farklı branşta düzenlediğimiz önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Manisa olarak sahip olduğumuz tesisler ve imkanlarla her zaman gençlerimizin hizmetindeyiz. Bu müsabakalarda gösterdikleri başarılarla dikkat çeken sporcularımıza Türkiye Şampiyonası’nda da aynı başarıyı sürdürmelerini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Okul Sporları Hentbol Küçükler Kız Ve Erkek Yarı Final (7)Okul Sporları Hentbol Küçükler Kız Ve Erkek Yarı Final (1)Okul Sporları Hentbol Küçükler Kız Ve Erkek Yarı Final (6)

Kaynak: İHA