Manisalı üreticilere hibe destekli fide dağıtıldı Manisalı üreticilere hibe destekli fide dağıtıldı

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde ilkokullar arasında düzenlenen 'Güzel ve Etkili Şiir Okuma Yarışması'nda minik öğrenciler yorumladıkları şiirlerle salonda duygusal anlar yaşattı.

Manisa'daki Şiir Yarışmasında Duygu Dolu Anlar (1)


Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma bilincini
geliştirme ve şiir okuma alışkanlığını kazandırma amacıyla, Atatürk Gençlik Merkezinde ilkokullar arası "Güzel ve Etkili Şiir Okuma Yarışması" düzenlendi.

Manisa'daki Şiir Yarışmasında Duygu Dolu Anlar (2)


Sarıgöl'deki 18 ilkokuldan katılım sağlayan öğrenciler farklı temalarda şiirlerini okuyarak, Fatih Sultan Mehmet'i, bayrak ve vatan sevgisini, Filistinli çocukların yaşadığı acıları ve daha birçok duyguyu içeren şiirleriyle salondakileri de duygulandırdı.

Manisa'daki Şiir Yarışmasında Duygu Dolu Anlar (5)


Duygu dolu anların yaşandığı yarışmada birinci Afşar İlkokulundan Ümmü Çetin olurken, ikinci Çanakçı İlkokulundan Hasan Efe Aslan, üçüncü Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlkokulundan Fatma İrem Gökkaya oldu.

Manisa'daki Şiir Yarışmasında Duygu Dolu Anlar (4)


Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, "Yarışmaya katılım sağlayan bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, jüri üyelerimize, sunucumuza ve teknik destek sağlayan öğretmenimize teşekkür ederim ve başarılarının devamını dilerim." dedi.

Kaynak: İHA