Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu,  görev yaptığı belediye başkanlığı döneminde hiç maaş almadı; tüm maaşını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak bağışladı.

Belediye Başkanlığı maaşına hiç dokunmadı

Belediye Başkanlığı görevinden önce Eczanesinden elde ettiği gelir ile de onlarca ihtiyaç sahibi öğrenciye burs veren Başkan Besim Dutlulu, 2019 yılında göreve geldiği günden bu güne belediye başkanlığı maaşına hiç dokunmadı ve 5 yıllık görev süresi boyunca maaşının tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak yatırdı. Besim Dutlulu’nun belediye başkan yardımcıları da, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yapılan bu desteklemeye katkıda bulundu.

Başkan Dutlulu 5 Yillik Maaşinin Tamamini Öğrenci̇lere Bağişladi (3)

Burslar kura çekimyle belirlendi 

Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapan ihtiyaç sahibi öğrenciler, daha sonra sosyal medya hesaplarından canlı ve şeffaf şekilde yapılan kura çekimiyle burs almaya hak kazandı.

Başkan Dutlulu 5 Yillik Maaşinin Tamamini Öğrenci̇lere Bağişladi (5)

Selçuk Özdağ, Cengiz Ergün'e yüklendi Selçuk Özdağ, Cengiz Ergün'e yüklendi

Birçok ihtiyaç sahibi öğrenci bu destekler sayesinde okullarını bitirip öğrenimlerini tamamlayabildi. Başkan Dutlulu, görevde olduğu süre boyunca maaşını öğrencilere burs olarak vermeye devam edeceğini söyledi.
Akhisar Belediyesi’nde daha önce böyle bir destekleme görmediğini belirten öğrenciler, destekleri için Başkan Dutlulu’ya teşekkür etti.

Kaynak: ÖZGE AY