Türkiye Halkoyunları Federasyonu (THOF) ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle hafta sonu Atatürk Spor Salonu'nda halk oyunları yarışması düzenledi.

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği halk oyunları yarışmasında 8 grup 6 ayrı kategoride yarıştı.

Yaklaşık 2,5 saat süren yarışmada aileler türbinlerden genç yeteneklere destek verirken, halk oyunları ekipleri ise sahada ter döktü.

08 (4)

Yunusemre Belediyesi Spor Kulübü gönüllere fethetti

Yarışmada Yunusemre Belediyesi Spor Kulübü'nün halk oyunları ekibi sergiledi halk oyunu gösterisi ile gönüllere fethetti.

Tribünlerden yoğun alkış alan Yunusemre Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi 85.66 puanla Yıldızlar Geleneksel dalında Manisa birinciliğini kazandı.

02 (18)

Elde ettikleri başarıdan dolayı büyük gurur duyduklarını ifade eden Yunusemre Belediyesi Spor Kulübü Halk Oyunları Sorumlusu Ulaş Eldeğmez yaptığı açıklamada,

Turgutlu'da satılık avlulu ev Turgutlu'da satılık avlulu ev

"Gayretli ve azimli çalışmalarımız sonrasında hem kentimiz için hem de Yunusemre Belediyesi için önemli bir başarı kazandık. Önümüzdeki bölge yarışmalarında Manisa'mızı temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Kazandığımız bu başarıyı önce bizden desteklerini esirgemeyen Yunusemre Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Çerçi'ye daha sonra kentimize armağan ediyoruz." diye konuştu.

05 (15)04 (15)01 (20)

Kaynak: YUNUSEMRE BELEDİYESİ BASIN