Başkan Akın’dan sıcak havalarda vatandaşları uyardı Başkan Akın’dan sıcak havalarda vatandaşları uyardı

Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, geçmiş dönemde Mutlu ve Lalapaşa Mahallesi’nde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında protokol imzalayan hak sahipleriyle bir araya geldi.
Lalapaşa Mahallesi Muhtarlığı önünde düzenlenen toplantıya Başkan Balaban’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Haydar İzci, Yusuf Ataç, Emine Özge Arslan, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı, Belediye Meclis Üyeleri, Lalapaşa Mahallesi Muhtarı Kader Koçak, Mutlu Mahallesi Muhtarı İsmail Barmaksız katıldı. 

Yunusemre’de Kentsel Dönüşüm Sorunları Çözülecek (2)

‘Mazeret üretmeyecek, iş üreteceğiz”

Halkın belediyesi olarak seçim döneminde verdikleri sözler, yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Balaban,

“Seçimi kazanırsak halka rağmen hiçbir şey yapmayacağız, halkın belediyesi olacağız dedik. Bu toplantı da bunun en güzel kanıtı. Her zaman halk için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Görevimizi yaparken mazeret üretmeyecek, iş üreteceğiz. Borcu da bahane etmeyeceğiz. Kaynak üretecek bu kaynakları da 3-5 kişiyle paylaşmayacak halkla paylaşacağız.  Bu konuda her türlü yeteneğe sahip dört dörtlük bir kadromuz var. Bütün hesapları halkın önünde yapacağız. Her şeyi sizlerle birlikte yapacağız. Hiç kimseye diyet, minnet borcumuz yok. Bize oy versin, vermesin tüm vatandaşlarımız başımızın tacıdır.” şeklinde konuştu. 

Yunusemre’de Kentsel Dönüşüm Sorunları Çözülecek (3)

"Halkına baskı yapmasına müsaade etmeyeceğiz”

Kentsel dönüşümle ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirten Başkan Semih Balaban, alınan kararları kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti. Kimseyi mağdur etmeden çözüm bulmaya gayret göstereceklerini ifade eden Balaban,

“Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalar yapılmış. Bunlar bizim zamanımızda olan sorunlar değil. Ama ‘biz bunlara duyarsız kalacağız’ demiyoruz. Hep birlikte bu sorunları nasıl çözebiliriz, nasıl bir yol izleyeceğimizi objektif bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız. Hiçbir arkadaşımızın hiçbir müdüre ya da memura halkın aleyhine olacak kararda baskı yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Tam tersine halkın lehine kararlar alması yönünde teşvik edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Muhabir: RESULENUR KANTAR