Enerciii…! Enercii….!

Bak sana neler anlatacağım.

Yaklaşık 3 buçuk yıl önce küresel çapta sana yapılan operasyonu çok güzel yedin. Şimdi küresel ısınma adlı yeni bir operasyonu yiyorsun. Fosil enerji kaynaklarının küresel ısınmaya sebep olduğu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dönmemiz gerekliliği ile ilgili yeni bir operasyon hepimize yapılıyor. Küresel şeytanların sıfır karbon hedefleri olduğu için bu kez tüm canlı yaşamı büyük bir tehlike ile karşı karşıya.

Önce Kovid tiyatrosunda nasıl tezgâha geldiğine bakalım. Kökeni insan yapımı laboratuvarlar olan kovid virüsü ile aylarca eve tıkıldın. Sonrasında özgürlüklerinden ve işinden oldun.

Bu hastalığı tasarlayanların sana özgürlüğünü ve işini geri vermeleri için tek şartları vardı. Önceden tasarladıkları mRNA aşılarını olman gerekiyordu. Koşa koşa ikişer üçer tane oldun. Ne de olsa bilim ve otorite olarak kabul ettiklerin böyle buyurmuştu! Ama bu olduğun deneysel aşıların yan etkisi olursa sorumluluk sana aitti.

O dönemde daha neler olmadı ki…

 İzmir’deki bir üniversitede bir profesör bebeklerimizi-yavrularımızı pfizer’ın mRNA aşıları için kobayı olarak kullanırken, ağzındaki maskeyle herkese ücretsiz aşı diye bağırmaya devam ettin,

Pandemi yasaklarında sen evinde tutsakken ve turistler ülkende özgürce dolaştığı dönemlerde maske takmayan ve aşı olmayan insanlar kul hakkına girer diye fetvalar verdin.

Enerciii…! Bak nasıl tezgâha gelmişsin. Ve şimdi n’olur artık şu engelli tik toklarından kafanı kaldır. Çocukların ve geleceğin için bu kez uyan ve hesap sor Enercii…!

 Yoksa Yenilenebilir enerji, sıfır karbon, sıfır emisyon, karbon ayak izi derken özgür olmadığın bambaşka bir dünyaya uyanacaksın.

  Fosil yakıt fiyatlarının planlı olarak sürekli artırıldığı dönemde fosil yakıtı ile çalışan arabanda ‘’Enerciii…!’’şarkısı ile bir süre daha gezebilirsin. Sonrasında doğayı kirletiyorsun karbon ayak izin çok oldu dediklerinde ağlama olur mu?

Zeytin yağlı yiyemeyeli ve basma da fistan giyemeyeli çok uzun zaman oldu şimdi sırada fosil yakıtları var Enerciii…! Otorite olarak güvendiğin hiç kimse küresel iklim tezgahında senin yanında olmayacak. Çünkü; sana otorite olarak yutturulan ve güvendiğin kişilerin tek amaçları var ‘’Plana sadık kal’’mak.

Sağlıcakla kalın.